Kdy a kde knihy koupit a darovat

letos na jednom místě v Brně

Koupit a darovat knihy a vinyly do Charitativního antikvariátu můžete vždy v listopadu a v prosinci, provoz nemáme celoroční. 

Kde koupit a darovat

Kupujte, darujte, pomáhejte 

Moravská zemská knihovna

Kounicova 65a, Brno


21. 11. 2022 - 21. 12. 2022

po - pá: 9:00 - 19:00 
so: 10:00 - 14:00
ne: zavřeno

Unikátní výběr knih

Přijďte si vybrat z knih a gramodesek, které jinde nekoupíte. Zboží každý den doplňujeme, každý den můžete najít nové knižní poklady. Vaše nákupy pomáhají. Celá částka, za kterou nakoupíte jde na financování ubytovny pro rodiče onkologicky nemocných dětí v Brně Černých Polích. 

Darujte knihy a gramodesky

  • Přijímáme knihy a gramodesky všech žánrů
  • Knihy musí být neponičené a čisté
  • Přijímáme i cizojazyčnou literaturu
  • Přijímáme omezené množství do cca 2 banánových krabic, abychom byli schopni připravit na prodej
  • Méně je více, promyslete prosím, které knihy mohou udělat radost ostatním namísto stěhování celých knihoven
  • Zkuste se doma podívat také po starých deskách, i ty mohou pomoci
  • Vaše dary naceníme a dáme do prodeje
  • Knihy dle uvedených pravidel můžete darovat bez předchozí domluvy, stačí přinést dar v době otvírací doby přímo do Charitativního antikvariátu

Celá částka, za kterou někdo jiný koupí Vámi darovanou knihu půjde na financování provozu ubytovny pro rodiče onkologicky nemocných dětí v Brně Černých Polích prostřednictvím NFDO Krtek. 

BEZ VAŠICH DARŮ BY ANTIKVARIÁT NEBYL. DĚKUJEME. 

Celá tržba za prodej knih bude využita na provoz ubytovny pro rodiče onkologicky nemocných dětí v Brně v Černých Polích, kterou provozuje Nadační fond dětské onkologie Krtek.

"Rodině s onkologicky nemocným dítětem se změní život. Jeden z rodičů zůstává většinou doma bez práce a je pacientovi stále nablízku. K tomu slouží ubytovna, která je naproti Dětské nemocnici v Brně. Její provoz zajišťuje Nadační fond dětské onkologie Krtek. Díky tomu je ubytování rodičů bezplatné."

Partneři

Lidé, instituce a firmy - všichni se zapojují pro dobrou věc

Moravská zemská knihovna


Děkujeme nejnavštěvovanější knihovně v ČR za poskytnutí místa na uspořádání Charitativního antikvariátu a celému týmu Moravské zemské knihovny za spolupráci při realizaci Literárního festivalu. 

Nadační fond Krtek


Děkujeme za velkou pomoc a aktivní zapojení do příprav i realizace. Jsme rádi, že můžeme podpořit nadační fond, kde malý tým lidí dělá s velkým nadšením tak obrovské věci! 

Moravský dobročinný spolek


Moravský dobročinný spolek je organizátorem Charitativního antikvariátu. Bez zájmu a nadšení veřejnosti o akci a bez podpory partnerů bychom nic nesvedli.

Petra Sadilová


Děkujeme Grafickému studiu Petry Sadilové za veškeré grafické práce, nápady, osobní nasazení, uspořádání sbírky knih, účast na propagaci a účast při prodeji.